Blog Parkování R7 nejen o cestování

 • fiji-909669_1920.jpg

  Fidži, tichomořská křižovatka

  Tento příspěvek vás zavede doprostřed oceánské spousty vody. Ale nebojte se, třebaže Tichý oceán je největší zemská plocha slané vody, při podrobnější prohlídce mapy objevíte v záplavě modři malé tečky. Ty tečky jsou ostrovy, které se dají rozdělit do třech velkých skupin: Mikronésie, Melanésie a Polynésie. Mezi mikronéské ostrovní státy patří Palau, kam jsem vás už zavedl. Mezi polynéské státy řadíme Tongu, kterou jsem vám již též přiblížil. A z melanéských ostrovů jsem se rozhodl vám přiblížit Fidži.

 • airport-632290_1920.jpg

  Nízkonákladové aerolinky - co byste měli vědět

  Jeden z vašich obvyklých dotazů bývá směřovaný na levné nízkonákladové (lowcost) letecké společnosti, které létají z Prahy. Jaký je rozdíl mezi nimi a těmi klasickými, proč jsou o tolik levnější a kam se s nimi z letiště Václava Havla dá dostat? V dnešním článku vám vše objasníme.

 • ipad-632394_1920.jpg

  Chytré cestovní triky ušetří nejenom čas a peníze

  Ať už se chystáte na dovolenou na některou z evropských pláží nebo třeba do vzdálené exotické destinace, vždy se vyplatí znát alespoň základní cestovatelské triky. Chcete vědět jak výrazně během cest ušetřit čas, peníze i své nervy a užít si opravdovou pohodu?

 • passport-931882_1920.jpg

  Cestovní doklady - co byste měli mít a vědět

  Před odletem se nás často ptáte na různé dotazy kolem cestovních dokladů. Můžu letět na dovolenou jenom s občankou? Potřebuji do některé země vízum? Co když ztratím cestovní pas? Pokud vás před cestou do zahraničí trápí tyto a další podobné otázky, připravili jsme pro vás potřebné odpovědi. Přečtěte si, jak to s cestovními doklady při létání chodí.

 • P6292209.JPG

  Cestování letadlem se psem a dalšími domácími mazlíčky


  Létat do zahraničí se psem nebo jiným domácím mazlíčkem není sice až tak neobvyklé, ale pořád to není zcela běžné. Jestliže uvažujete nad cestování letadlem se zvířetem, protože ho třeba nemáte kam dát, měli byste nejdřív vědět, na co se připravit.

 • letenky1500.jpg

  Kde hledat levné letenky?

  Létání nemusí být vždy drahé. Pokud víte, jak a kde hledat levné letenky, můžete si dopřávat pohodové cestování po Evropě i do exotických míst téměř za pakatel. Chcete vědět, kde levné letenky najdete?

 • P7102238.JPG

  Z parkoviště na letiště za pár minut

  Občas slýcháme, kde že jsou ty Makotřasy a jak daleko vlastně to naše parkoviště je od pražského Letiště Václava Havla. Připravili jsme pro vás proto dnes krátký souhrn skutečností, protože se nemáte čeho bát :-)

 • wing-221526_1920.jpg

  Létání a zdravotní rizika

  Letecké cestování je vždy spojené s určitými zdravotními riziky. Ne každý by měl cestovat, jak se mu zlíbí. Různé je to při nemocech, jiné v těhotenství, někomu se třeba dělá v letadle špatně běžně. Chcete vědět o zdraví ve spojení s létáním více?

 • P9193597 kopie.jpg

  Parkování R7 - o váš automobil se umíme postarat

  Během vaší dovolené si může příjemný oddech a náležitou péči dopřát i vaše auto. Během parkování u nás bude v bezpečí a ještě se vám o něj můžeme postarat přesně podle vašich potřeb. Chcete vědět, s čím vám ještě můžeme pomoci?

 • air-travel-396940_1280.jpg

  Otázky a odpovědi k leteckému cestování

  Kdo nikdy neletěl letadlem, pro toho je první cesta obrovským zážitkem a především cestou do neznáma. Ani zkušení cestovatelé ale nevědí všechno a kdykoliv je může něco překvapit. Dali jsme proto dohromady otázky a odpovědi, na které se nás ptáte nebo jste se možná báli zeptat :-)

 • web drozd.jpg

  Bezpečně do zahraničí s DROZDem

  Málokdo projekt DROZD zná, přesto už mnoha Čechům v nesnázích při zahraniční cestě pomohl. Seznamte se dnes i vy s projektem Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, o který se stará Ministerstvo zahraničních věcí.

 • Kapverdy - ostrov Sal.JPG

  Zaparkuj a leť - kam létáte z Prahy?

  Každým rokem stoupá počet destinací, do kterých si můžete zaletět přímo z letiště Václava Havla. A protože se nás často ptáte, kam se nejčastěji z Prahy létá, s kým se létá nebo kam létají naši zákazníci, sepsali jsme pro vás to nejzajímavější a nejdůležitější v dnešním článku.

 • IMG_7691.JPG

  Jak na levné letenky?

  Levné a kvalitní parkování u letiště Praha jste právě našli, ale jak na nejlevnější letenky? :) Jelikož se poslední dobou čím dál tím víc cestovatelů vydává do světa na vlastní pěst, máme tu pro vás pár základních tipů, jak obstarat co nejvýhodněji letenky a další služby, které jsou na cestách většinou potřeba. Pro přehlednost jsme tyto tipy shrnuli do následujících bodů.

 • Parkování R7 clanek.jpg

  Parkování u letiště, kde osobní přístup berou osobně

  Kdekdo si zakládá na osobním přístupu, ale kolik firem to myslí opravdu vážně? Kde nejste jen číslem vašeho účtu či vaší kreditky? Naše služba Parkování R7 si na osobním přístupu zakládá a proto vás kromě článků o parkování, cestování či létání budeme od teď také informovat, i o našem "zákulisí" - ať nahlédnete pod pokličku naší práce a víte, co obnáší takový provoz parkování u Letiště Praha. Začněme ale od začátku- u nás, co jsme vlastně zač a odkud jsme se tu vzali :-)

 • Z kupole.jpg

  Řím, věčné město

  Léto je již v půli, vedra nás sužují, ale pokud si někdo ve vyšších teplotách libuje, přijde mu tento tip vhod. Dnes vás chci zavést do Říma. Letní teploty se v Římě šplhají pravidelně nad tropickou třicítku, ale z vlastní zkušenosti vím, že se dají pohodově přežít.

 • Portoriko Kapitol.jpg

  Portoriko, americký ostrov se španělskou tradicí

  Dnes se vám pokusím představit další z ostrovů Karibiku. Tentokrát se však nejedná o ostrov ze skupiny Malých Antil, ale zavedu vás na nejmenší ostrov Velkých Antil. Tím ostrovem je Portoriko, které je pomyslnou spojnicí mezi oběma skupinami karibských ostrovů. Snoubí se v něm půvab malého ostrova s rozlehlostí velkého ostrova, tak se tam určitě nebudete nudit.

 • Kufry, klobouk.png

  Letní dovolená - aneb tahák na co nezapomenout

  Léto a čas dovolených si spojujeme hlavně se zábavou. Na odlet a dovolenou nejen u moře je ale nutné se i dobře připravit. Aby to nakonec nebyly negativní zážitky, které vám ji zkazí. Na co byste před cestou neměli zapomenout? Snažili jsme se sepsat to nejdůležitější na co nezapomenout.

 • P7122438.JPG

  Turecko, změna platnosti pasu

  Od 1.1.2015 došlo ke změně platnosti pasu při cestě do Turecka. Nově bude muset být pas platný minimálně 150 dnů po návratu z dovolené. U cesty do Egypta je to např. 6 měsíců platnosti pasu po vašem návratu z této země.

 • P6282167 kopie.jpg

  Užitečné informace, když letíte z Prahy

  Pokud létáte z letiště Václava Havla v Praze často, pak ho určitě dobře znáte. Jestliže ale letíte poprvé nebo běžně cestujete třeba jen jednou ročně, budou se vám hodit užitečné informace, co kde na letišti najdete.

 • Travel Service omezil občerstvení během letu.JPG

  Travel Service omezil občerstvení během letu

  Česká společnost Travel Service, která provozuje charterové lety a pravidelné linky Smart Wings, od června 2015 omezila bezplatné občerstvení během svých letů. Pokud tak míříte na letní dovolenou třeba na Baleáry, do Řecka, Turecka, Bulharska nebo Tuniska, místo teplého jídla na vás čeká jen bageta a jeden kelímek nealka. Kdo bude chtít víc, musí si připlatit.