Blog Parkování R7 nejen o cestování

 • Parkování R7 clanek.jpg

  Parkování u letiště, kde osobní přístup berou osobně

  Kdekdo si zakládá na osobním přístupu, ale kolik firem to myslí opravdu vážně? Kde nejste jen číslem vašeho účtu či vaší kreditky? Naše služba Parkování R7 si na osobním přístupu zakládá a proto vás kromě článků o parkování, cestování či létání budeme od teď také informovat, i o našem "zákulisí" - ať nahlédnete pod pokličku naší práce a víte, co obnáší takový provoz parkování u Letiště Praha. Začněme ale od začátku- u nás, co jsme vlastně zač a odkud jsme se tu vzali :-)

 • Z kupole.jpg

  Řím, věčné město

  Léto je již v půli, vedra nás sužují, ale pokud si někdo ve vyšších teplotách libuje, přijde mu tento tip vhod. Dnes vás chci zavést do Říma. Letní teploty se v Římě šplhají pravidelně nad tropickou třicítku, ale z vlastní zkušenosti vím, že se dají pohodově přežít.

 • Portoriko Kapitol.jpg

  Portoriko, americký ostrov se španělskou tradicí

  Dnes se vám pokusím představit další z ostrovů Karibiku. Tentokrát se však nejedná o ostrov ze skupiny Malých Antil, ale zavedu vás na nejmenší ostrov Velkých Antil. Tím ostrovem je Portoriko, které je pomyslnou spojnicí mezi oběma skupinami karibských ostrovů. Snoubí se v něm půvab malého ostrova s rozlehlostí velkého ostrova, tak se tam určitě nebudete nudit.

 • Kufry, klobouk.png

  Letní dovolená - aneb tahák na co nezapomenout

  Léto a čas dovolených si spojujeme hlavně se zábavou. Na odlet a dovolenou nejen u moře je ale nutné se i dobře připravit. Aby to nakonec nebyly negativní zážitky, které vám ji zkazí. Na co byste před cestou neměli zapomenout? Snažili jsme se sepsat to nejdůležitější na co nezapomenout.

 • P7122438.JPG

  Turecko, změna platnosti pasu

  Od 1.1.2015 došlo ke změně platnosti pasu při cestě do Turecka. Nově bude muset být pas platný minimálně 150 dnů po návratu z dovolené. U cesty do Egypta je to např. 6 měsíců platnosti pasu po vašem návratu z této země.

 • P6282167 kopie.jpg

  Užitečné informace, když letíte z Prahy

  Pokud létáte z letiště Václava Havla v Praze často, pak ho určitě dobře znáte. Jestliže ale letíte poprvé nebo běžně cestujete třeba jen jednou ročně, budou se vám hodit užitečné informace, co kde na letišti najdete.

 • Travel Service omezil občerstvení během letu.JPG

  Travel Service omezil občerstvení během letu

  Česká společnost Travel Service, která provozuje charterové lety a pravidelné linky Smart Wings, od června 2015 omezila bezplatné občerstvení během svých letů. Pokud tak míříte na letní dovolenou třeba na Baleáry, do Řecka, Turecka, Bulharska nebo Tuniska, místo teplého jídla na vás čeká jen bageta a jeden kelímek nealka. Kdo bude chtít víc, musí si připlatit.

 • P4220025.JPG

  Bezpečné parkování u letiště Praha už nemusí být luxus

  Nekažte si dovolenou obavami o své auto. Bezpečí nemusí být luxus! Doba letních dovolených se rychlým tempem blíží. Už máte jasno, kam se letos vydáte a zda po vlastní ose, nebo pohodlně letecky? Ať tak či onak, jistě si chcete svou dovolenou užít bez nejmenších starostí.Pokud za letním dováděním cestujete letecky, tak hned vyvstává první otázka. Jak se dopravit na letiště?

 • Aruba Přírodní most vysoké rozlišení.jpg

  Aruba - šťastný ostrov

  Po delší odmlce, kterou jsem vyplnil cestováním, vám přináším další tip na báječnou dovolenou. Nizozemské království se skládá z více částí - evropská část Nizozemsko a z nizozemských ostrovů v Karibiku: Svatý Martin, o kterém jsem již psal, Curaçao, Bonaire, Svatý Eustach, Saba a Aruba.

 • Doky vysoké rozliseni.jpg

  Cesta do Hamburku

  Protentokrát jsem pro vás připravil cestu do posledního města na Labi. Tím městem je Hamburk, který určitě znáte coby velký námořní přístav. Kdo však čeká, že se v Hamburku naděje pláží Severního moře, do kterého Labe ústí, bude zklamaný. Hamburk leží asi 100 kilometrů od moře. Přesto do hamburského přístavu vplouvají zaoceánské lodě, neboť koryto řeky je dostatečně hluboké.

 • palau Rock Islands 1500.jpg

  Palau, luxusní dovolená za rozumnou cenu

  Minule jsem vás zavedl do jižního Pacifiku. Tentokrát zůstanu v teritoriu Tichého oceánu, ale nebude to taková vzdálená destinace, tedy relativně k Tonze.

 • tonga_Mapu'a_'a_Vaca1500.jpg

  Tonga, království v jižním Tichomoří

  Tento měsíc jsem pro vás vybral vzdálenou exotickou destinaci. Tou destinací je ostrovní království Tonga, které se nachází téměř proti území naší republiky. Takže právem můžeme psát o obyvatelích jako o protinožcích. Ale nenechte se mýlit, jako já v dětství, i oni chodí po nohách.

 • P8308771.jpg

  Lisabon, až na konec světa

  Nebojte se, nemám v úmyslu psát katastrofické scénáře a ještě k tomu vás tam zvát. Ale nedávno, asi tak před šesti sty lety, se portugalský Lisabon nacházel na konci tehdejšího známého světa. I dnes je Lisabon poměrně vzdálený, a proto vám doporučuji k návštěvě tohoto hlavního města využít leteckou dopravu. Můžete letět s portugalským národním přepravcem přímým letem.

 • 20090703-24 Simpson Bay 02.JPG

  Ostrov Sv. Martina, perla Karibiku

  Tentokrát jsem vybral jeden zajímavý nevelký karibský ostrov. Svatý Martin leží ve skupině Závětrných ostrovů Malých Antil a vyniká tím, že je rozdělen mezi dvě evropské země, které díky tomuto odlehlému koutu světa mají společnou hranici, neboť v Evropě sousedy nejsou.

 • maroko tržnice 1500.jpg

  Maroko - severoafrické království

  Dnes vás zavedu mimo starý kontinent. Vybral jsem pro vás jediné severoafrické království. Touto exotickou zemí je Maroko. Maroku se vyhnulo tzv. Arabské jaro, a proto je to bezpečná nedaleká destinace. Maroko nabízí umírněný islám s orientálními památkami, nefalšovaným arabským životem a naprostou bezpečností.

 • P2229286.JPG

  Do Dubaje nově bez víz

  Možná, že plánujete cestu do Spojených Arabských Emirátů. Přemýšlíte co vše vzít s sebou, co ještě zařídit. A možná právě vás odradily další náklady na pořízení víza.

 • PB070052.jpg

  Absolvujte před cestou do zahraničí jazykový kurz

  Před dovolenou řešíte hromadu věcí a snažíte se vše doladit do detailů, abyste si výlet co nejvíc užili. Myslete dopředu a absolvujte jazykový kurz, který vám pobyt nejen usnadní, ale také více proniknete do místní kultury. Koupit ho můžete online a se slevou na portálu Slevykurzu.cz.

 • P6168091.jpg

  Zaparkovat a odletět. Nic víc, nic míň

  Dovolenou si každý představuje jinak, ale na jedné věci se přeci jen shodneme – nikdo si nechce zbytečně přidělávat starosti. Letenky na stole, kufry sbalené, teď už jen vymyslet, kam s autem. Následující text berte jako rady, čeho se vyvarovat.

 • P6297111.jpg

  Vánoce aneb Kam se vydat za zimní romantikou…

  Doby, kdy se jezdilo na dovolenou pouze v létě, jsou dávno pryč. Také zima, včetně období Vánoc, je vítanou příležitostí k výletům za příjemnou relaxací nebo za poznáním nových míst. Vánoční pobyty se tak mohou stát netradičním dárkem, který si „pod stromeček“ nadělí celá rodina či parta dobrých přátel. Vypravit se můžeme jak do zasněžených zimních středisek, tak i za sluncem do exotických destinací. Nejkrásnější a nejočekávanější svátky roku tak lze prožít aktivně nebo romanticky, a zimní dovolená může být i plná dobrodružství. Záleží, čemu dáváme přednost…