Blog Parkování R7 nejen o cestování

 • parkovanir7.jpg

  Příběhy z parkování u letiště

  Jelikož jsme pakování R7 u letiště Praha, zažíváme spoustu příběhů, těch milých, veselých i těch hodně stresujících a leckdy i bláznivých…

 • Kostarika z vhlidky.jpg

  Kostarika - pozvánka do zahrady

  Tentokrát vás chci zavést do botanické a zároveň zoologické zahrady. Nebojte se však, budeme společně cestovat, a to poměrně daleko. Tou největší zahradou, kde se nalézají četné druhy květeny a mnoho druhů zvěře, včetně hmyzu a ptactva, kterou jsem kdy navštívil, je Kostarika. Určitě jste již o této středoamerické zemi mnohé slyšeli. Tak tomu bylo i u mne, ale přesto jsem se rozhodl, že její půvab poodkryji a nyní se s vámi o své poznatky podělím.

 • reklamace dovolené1500.jpg

  Frankfurtská tabulka slev pro reklamaci zájezdu

  Před dvěma týdny jsme vám přinesli článek Jak reklamovat zájezd, dnes se mrkneme na část, o které jste chtěli vědět víc - jak vypadá Frankfurtská tabulka slev a jakou slevu můžete za co požadovat?

 • Thajsko - ruina buddhistickeho chramu.jpg

  Thajsko, dovolená na vlastní pěst

  Thajsko se stále tváří jako exotická země a ne každý si troufne vyrazit tam na vlastní pěst. Jenže se není čeho bát. Do Thajska ročně zavítá okolo 30 milionu turistů a místa, která nejsou uzpůsobena pro turisty, už prakticky nepotkáte. Byla by tak velká škoda zůstávat celou dobu v turistickém resortu nebo přímo v turistickém městě jako je Pattaya. To není to pravé Thajsko, to je Thajsko pro turisty. A to jsme my poznat nechtěli. Chtěli jsme trošku více dobrodružství a to se nám v Thajsku splnilo.

 • Petr Novák.jpg

  Digitální nomád Petr Novák, jak skloubit cestování a práci

  Nejdůležitější rada při cestování? Nebát se… Petr Novák je digitální nomád. Cestuje po světě a pracuje odkudkoliv. Poznává svět přes couchsurfing, radí lidem jak cestovat levně a koncem loňského roku vydal cestovatelskou Travel Bibli. Proč začal cestovat, co všechno zažil, jak se mu líbí Asie nebo co radí začínajícím cestovatelům?

 • reklamace zájezdu pláž.jpg

  Reklamace zájezdu - co a jak je možné reklamovat?

  Ne každá dovolená bývá ideální. Představujete si azurové a průzračné moře, pokoj s výhledem na něj a občerstvení, po kterém se budete ještě týden olizovat... a ono je všechno jinak. Pokud se vám to stane, mohlo by se vám hodit pár tipů, co můžete v takovém případě dělat.

 • 11500.jpg

  Dovolená v New Yorku? Rozhodně ano!

  New York je úžasné město, které hned po pár dnech dokázalo změnit můj dlouho zažitý názor o velkých městech - nemusí být špatná, mohou být i úžasná. A takový je New York. Trávit dovolenou ve městě možná na první pohled nevypadá lákavě, ale když je tím městem “Big Apple”, začne to dávat smysl. A jak jsem již psal, to nejsem zrovna milovník velkých měst.

 • 20160120-23 Gatunska zdymadla1500.jpg

  Panama, země mezi dvěma oceány

  V dnešních dnech plní přední stránky tisku zprávy z Panamy. Nebojte se, nepřidám se k aféře Panamské dokumenty, neboť nevlastním žádnou offshore společnost a ani nemám zahraniční konto. Panamu jsem navštívil letos v zimě, neboť má žena si velmi přála vidět velké lodě. Tak mi nezbývalo nic jiného, než jí toto skromné přání splnit.

 • 20110724-41 Parlament 01.JPG

  Bitva o Guadalcanal

  Třebaže název zní bojovně, nebojte se. Dnes vám chci představit hlavní ostrov samostatného státu Šalomounovy ostrovy. Někde je možné se setkat i s označením Šalamounovy ostrovy, ale to je v současné době zastaralé. Guadalcanal je jedním z ostrovů této země ležící ve vodách Tichého oceánu.

 • blonde-629726_1920.jpg

  Jak vybrat fotoaparát (nejen) na dovolenou

  Cestování je neodmyslitelně spojené s focením. Hezké fotky z dovolené chce mít asi každý. Díky sociálním sítím je navíc fotografie jako taková, vůbec čím dál populárnější.

 • 10 cviků, které vám pomohou přežít dlouhý let.jpg

  10 cviků, které vám pomohou přežít dlouhý let

  V únoru jsme pro vás sepsali článek, jak se vypořádat v pohodě s dlouhými lety. Část o cvičení vás zaujala, takže vám teď přinášíme článek s tipy, jak se během letu protahovat a zacvičit, abyste předešli možným zdravotním problémům.

 • 12675074_10208704634198328_551947606_o.jpg

  Létání je moje vášeň a splněný sen

  Je mladá, krásná, pochází z Pardubic, jmenuje se Šárka... a je letuška. Téměř každý den cestuje pracovně po světě na palubě známých aerolinek ze Spojených Arabských Emirátů. Chcete vědět, co taková práce skutečně obnáší a jaké to je mít neustále hlavu i tělo v oblacích? :-)

 • Muzeum nezávislosti1500.jpg

  Kolumbie – kráska se špatnou pověstí?

  Tentokrát vás zavedu do země Jižní Ameriky, kde jsem strávil pár dnů. Tou zemí je Kolumbie. Když jsem se zmínil o tom, že chci navštívit Kolumbii, mnoho lidí si ťukalo na hlavu, a to nepokrytě i přede mnou, a zbytek si na čelo ťukal za mými zády. Kolumbii si stále představujeme jako nebezpečnou zemi, kde bojují vládní jednotky s levičáckými povstaleckými skupinami, popř. s drogovými kartely. Ale je Kolumbie v našich představách takto vykreslená oprávněně?

 • bezpečné cestování.jpg

  Kam je (ne)bezpečné cestovat

  Mnoho z vás nenechávají chladnými zprávy o nebezpečí ve světě, především pak v podobě teroristických útoků. Přesto je stále bezpečné létat na většinu míst, které vás napadají. Abychom vás alespoň trochu zbavili strachu z cestování, připravili jsme pro vás pár tipů, kam nejezdit i kam můžete letět zcela bez obav.

 • PB190286 barvy.jpg

  Kuba, dovolená v turistickém ráji

  Kuba je také často nazývána perlou Karibiku. Je to nádherné místo ať už pro milovníky historie, divukrásné přírody, nebo nádherných pláží s bílým jemným pískem a teplým mořem, které vás zvou do svých vln, nebo vyzývají k lenošení i procházkám podél moře. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na milovníky kubánských doutníků či míchaných drinků se světoznámým rumem, se kterým zde opravdu nešetří. Tak i tito gurmánští cestovatelé si přijdou opravdu na své. Nezanedbatelné také je, že Kuba je pro cestovatele bezpečná a přívětivá a Kubánci jsou příjemní a milí lidé.

 • Jak zvládnout dlouhy let.jpg

  Jak zvládnout dlouhý let?

  Létáte-li do zahraničí a na dlouhé lety často, pak jste si na ně asi už zvykli. Pokud se však chystáte na vícehodinový let třeba do zámoří, Afriky, Asie nebo Austrálie poprvé, připravili jsme pro vás pár rad, jak se na něj připravit a s čím počítat.

 • vízum.jpg

  Víza, pasy, občanky - co a kam budete potřebovat?

  Jeden článek na téma cestovních dokladů jsme už na blogu měli, ale protože se nás čím dál víc ptáte třeba i na víza, rozhodli jsme se sepsat jeden nový článek. Přečtěte si, do které země budete potřebovat vízum, kde je nutný pas a kam postačí jenom občanský průkaz.