Blog Parkování R7 nejen o cestování

 • P6292209.JPG

  Cestování letadlem se psem a dalšími domácími mazlíčky


  Létat do zahraničí se psem nebo jiným domácím mazlíčkem není sice až tak neobvyklé, ale pořád to není zcela běžné. Jestliže uvažujete nad cestování letadlem se zvířetem, protože ho třeba nemáte kam dát, měli byste nejdřív vědět, na co se připravit.

 • letenky1500.jpg

  Kde hledat levné letenky?

  Létání nemusí být vždy drahé. Pokud víte, jak a kde hledat levné letenky, můžete si dopřávat pohodové cestování po Evropě i do exotických míst téměř za pakatel. Chcete vědět, kde levné letenky najdete?

 • P7102238.JPG

  Z parkoviště na letiště za pár minut

  Občas slýcháme, kde že jsou ty Makotřasy a jak daleko vlastně to naše parkoviště je od pražského Letiště Václava Havla. Připravili jsme pro vás proto dnes krátký souhrn skutečností, protože se nemáte čeho bát :-)

 • wing-221526_1920.jpg

  Létání a zdravotní rizika

  Letecké cestování je vždy spojené s určitými zdravotními riziky. Ne každý by měl cestovat, jak se mu zlíbí. Různé je to při nemocech, jiné v těhotenství, někomu se třeba dělá v letadle špatně běžně. Chcete vědět o zdraví ve spojení s létáním více?

 • P9193597 kopie.jpg

  Parkování R7 - o váš automobil se umíme postarat

  Během vaší dovolené si může příjemný oddech a náležitou péči dopřát i vaše auto. Během parkování u nás bude v bezpečí a ještě se vám o něj můžeme postarat přesně podle vašich potřeb. Chcete vědět, s čím vám ještě můžeme pomoci?

 • air-travel-396940_1280.jpg

  Otázky a odpovědi k leteckému cestování

  Kdo nikdy neletěl letadlem, pro toho je první cesta obrovským zážitkem a především cestou do neznáma. Ani zkušení cestovatelé ale nevědí všechno a kdykoliv je může něco překvapit. Dali jsme proto dohromady otázky a odpovědi, na které se nás ptáte nebo jste se možná báli zeptat :-)

 • web drozd.jpg

  Bezpečně do zahraničí s DROZDem

  Málokdo projekt DROZD zná, přesto už mnoha Čechům v nesnázích při zahraniční cestě pomohl. Seznamte se dnes i vy s projektem Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí, o který se stará Ministerstvo zahraničních věcí.

 • Kapverdy - ostrov Sal.JPG

  Zaparkuj a leť - kam létáte z Prahy?

  Každým rokem stoupá počet destinací, do kterých si můžete zaletět přímo z letiště Václava Havla. A protože se nás často ptáte, kam se nejčastěji z Prahy létá, s kým se létá nebo kam létají naši zákazníci, sepsali jsme pro vás to nejzajímavější a nejdůležitější v dnešním článku.

 • IMG_7691.JPG

  Jak na levné letenky?

  Levné a kvalitní parkování u letiště Praha jste právě našli, ale jak na nejlevnější letenky? :) Jelikož se poslední dobou čím dál tím víc cestovatelů vydává do světa na vlastní pěst, máme tu pro vás pár základních tipů, jak obstarat co nejvýhodněji letenky a další služby, které jsou na cestách většinou potřeba. Pro přehlednost jsme tyto tipy shrnuli do následujících bodů.

 • Z kupole.jpg

  Řím, věčné město

  Léto je již v půli, vedra nás sužují, ale pokud si někdo ve vyšších teplotách libuje, přijde mu tento tip vhod. Dnes vás chci zavést do Říma. Letní teploty se v Římě šplhají pravidelně nad tropickou třicítku, ale z vlastní zkušenosti vím, že se dají pohodově přežít.

 • Portoriko Kapitol.jpg

  Portoriko, americký ostrov se španělskou tradicí

  Dnes se vám pokusím představit další z ostrovů Karibiku. Tentokrát se však nejedná o ostrov ze skupiny Malých Antil, ale zavedu vás na nejmenší ostrov Velkých Antil. Tím ostrovem je Portoriko, které je pomyslnou spojnicí mezi oběma skupinami karibských ostrovů. Snoubí se v něm půvab malého ostrova s rozlehlostí velkého ostrova, tak se tam určitě nebudete nudit.

 • Kufry, klobouk.png

  Letní dovolená - aneb tahák na co nezapomenout

  Léto a čas dovolených si spojujeme hlavně se zábavou. Na odlet a dovolenou nejen u moře je ale nutné se i dobře připravit. Aby to nakonec nebyly negativní zážitky, které vám ji zkazí. Na co byste před cestou neměli zapomenout? Snažili jsme se sepsat to nejdůležitější na co nezapomenout.

 • P7122438.JPG

  Turecko, změna platnosti pasu

  Od 1.1.2015 došlo ke změně platnosti pasu při cestě do Turecka. Nově bude muset být pas platný minimálně 150 dnů po návratu z dovolené. U cesty do Egypta je to např. 6 měsíců platnosti pasu po vašem návratu z této země.

 • P6282167 kopie.jpg

  Užitečné informace, když letíte z Prahy

  Pokud létáte z letiště Václava Havla v Praze často, pak ho určitě dobře znáte. Jestliže ale letíte poprvé nebo běžně cestujete třeba jen jednou ročně, budou se vám hodit užitečné informace, co kde na letišti najdete.

 • Travel Service omezil občerstvení během letu.JPG

  Travel Service omezil občerstvení během letu

  Česká společnost Travel Service, která provozuje charterové lety a pravidelné linky Smart Wings, od června 2015 omezila bezplatné občerstvení během svých letů. Pokud tak míříte na letní dovolenou třeba na Baleáry, do Řecka, Turecka, Bulharska nebo Tuniska, místo teplého jídla na vás čeká jen bageta a jeden kelímek nealka. Kdo bude chtít víc, musí si připlatit.

 • P4220025.JPG

  Bezpečné parkování u letiště Praha už nemusí být luxus

  Nekažte si dovolenou obavami o své auto. Bezpečí nemusí být luxus! Doba letních dovolených se rychlým tempem blíží. Už máte jasno, kam se letos vydáte a zda po vlastní ose, nebo pohodlně letecky? Ať tak či onak, jistě si chcete svou dovolenou užít bez nejmenších starostí.Pokud za letním dováděním cestujete letecky, tak hned vyvstává první otázka. Jak se dopravit na letiště?

 • Aruba Přírodní most vysoké rozlišení.jpg

  Aruba - šťastný ostrov

  Po delší odmlce, kterou jsem vyplnil cestováním, vám přináším další tip na báječnou dovolenou. Nizozemské království se skládá z více částí - evropská část Nizozemsko a z nizozemských ostrovů v Karibiku: Svatý Martin, o kterém jsem již psal, Curaçao, Bonaire, Svatý Eustach, Saba a Aruba.

 • Doky vysoké rozliseni.jpg

  Cesta do Hamburku

  Protentokrát jsem pro vás připravil cestu do posledního města na Labi. Tím městem je Hamburk, který určitě znáte coby velký námořní přístav. Kdo však čeká, že se v Hamburku naděje pláží Severního moře, do kterého Labe ústí, bude zklamaný. Hamburk leží asi 100 kilometrů od moře. Přesto do hamburského přístavu vplouvají zaoceánské lodě, neboť koryto řeky je dostatečně hluboké.

 • palau Rock Islands 1500.jpg

  Palau, luxusní dovolená za rozumnou cenu

  Minule jsem vás zavedl do jižního Pacifiku. Tentokrát zůstanu v teritoriu Tichého oceánu, ale nebude to taková vzdálená destinace, tedy relativně k Tonze.