Blog Parkování R7 nejen o cestování

 • Radnicni namesti z radnice1500.jpg

  Tallinn, olympijské město na východě Evropy

  Před dveřmi je zahájení Olympijských her v Brazílii, proto jsem si pro dnešní výlet vybral olympijské město, které hostilo hry v roce 1980. Třebaže jméno města, které jsem navštívil, nenajdete v oficiálních ročenkách, právem píši, že se jedná o olympijské město. V roce 1980 hostila Moskva letní olympijské hry, které měly hořkou pachuť, třebaže Československá socialistická republika na těchto hrách dosáhla výborných výsledků. Ale o Moskvě psát nechci.

 • smartwings online odbaveni.jpg

  U SmartWings se nově odbavíte online

  Pokud létáte často s českými SmartWings, určitě vás potěší, že 13. června zavedla aerolinka snadné online odbavení na většině letů z Prahy.

 • P22293101.jpg

  Bezpečnostní kontrola při odbavení, aneb na co nezapomenout

  Občas si nám naši zákazníci stěžují na bezpečnostní kontrolu na letišti při odbavení, protože přišli o své věci, které se s sebou na palubu letadla nesmí buď vůbec brát, anebo musí být speciálně zabalené v uzavíratelném sáčku. Většinou se jedná o věci, které nosí automaticky s sebou a úplně je zapomenou nechat doma (např. oblíbený kapesní nožík na klíčích, skládací nůžtičky apod.).

 • parkovanir7.jpg

  Příběhy z parkování u letiště

  Jelikož jsme pakování R7 u letiště Praha, zažíváme spoustu příběhů, těch milých, veselých i těch hodně stresujících a leckdy i bláznivých…

 • reklamace dovolené1500.jpg

  Frankfurtská tabulka slev pro reklamaci zájezdu

  Před dvěma týdny jsme vám přinesli článek Jak reklamovat zájezd, dnes se mrkneme na část, o které jste chtěli vědět víc - jak vypadá Frankfurtská tabulka slev a jakou slevu můžete za co požadovat?

 • Thajsko - ruina buddhistickeho chramu.jpg

  Thajsko, dovolená na vlastní pěst

  Thajsko se stále tváří jako exotická země a ne každý si troufne vyrazit tam na vlastní pěst. Jenže se není čeho bát. Do Thajska ročně zavítá okolo 30 milionu turistů a místa, která nejsou uzpůsobena pro turisty, už prakticky nepotkáte. Byla by tak velká škoda zůstávat celou dobu v turistickém resortu nebo přímo v turistickém městě jako je Pattaya. To není to pravé Thajsko, to je Thajsko pro turisty. A to jsme my poznat nechtěli. Chtěli jsme trošku více dobrodružství a to se nám v Thajsku splnilo.

 • Petr Novák.jpg

  Digitální nomád Petr jak skloubit cestování a práci

  Nejdůležitější rada při cestování? Nebát se… Petr je digitální nomád. Cestuje po světě a pracuje odkudkoliv. Poznává svět přes couchsurfing..Proč začal cestovat, co všechno zažil, jak se mu líbí Asie nebo co radí začínajícím cestovatelům?

 • reklamace zájezdu pláž.jpg

  Reklamace zájezdu - co a jak je možné reklamovat?

  Ne každá dovolená bývá ideální. Představujete si azurové a průzračné moře, pokoj s výhledem na něj a občerstvení, po kterém se budete ještě týden olizovat... a ono je všechno jinak. Pokud se vám to stane, mohlo by se vám hodit pár tipů, co můžete v takovém případě dělat.

 • 11500.jpg

  Dovolená v New Yorku? Rozhodně ano!

  New York je úžasné město, které hned po pár dnech dokázalo změnit můj dlouho zažitý názor o velkých městech - nemusí být špatná, mohou být i úžasná. A takový je New York. Trávit dovolenou ve městě možná na první pohled nevypadá lákavě, ale když je tím městem “Big Apple”, začne to dávat smysl. A jak jsem již psal, to nejsem zrovna milovník velkých měst.

 • 20160120-23 Gatunska zdymadla1500.jpg

  Panama, země mezi dvěma oceány

  V dnešních dnech plní přední stránky tisku zprávy z Panamy. Nebojte se, nepřidám se k aféře Panamské dokumenty, neboť nevlastním žádnou offshore společnost a ani nemám zahraniční konto. Panamu jsem navštívil letos v zimě, neboť má žena si velmi přála vidět velké lodě. Tak mi nezbývalo nic jiného, než jí toto skromné přání splnit.

 • 20110724-41 Parlament 01.JPG

  Šalomounovy ostrovy a bitva o Guadalcanal

  Třebaže název zní bojovně, nebojte se. Dnes vám chci představit hlavní ostrov samostatného státu Šalomounovy ostrovy. Někde je možné se setkat i s označením Šalamounovy ostrovy, ale to je v současné době zastaralé. Guadalcanal je jedním z ostrovů této země ležící ve vodách Tichého oceánu.

 • 10 cviků, které vám pomohou přežít dlouhý let.jpg

  10 cviků, které vám pomohou přežít dlouhý let

  V únoru jsme pro vás sepsali článek, jak se vypořádat v pohodě s dlouhými lety. Část o cvičení vás zaujala, takže vám teď přinášíme článek s tipy, jak se během letu protahovat a zacvičit, abyste předešli možným zdravotním problémům.

 • 12675074_10208704634198328_551947606_o.jpg

  Létání je moje vášeň a splněný sen

  Je mladá, krásná, pochází z Pardubic, jmenuje se Šárka... a je letuška. Téměř každý den cestuje pracovně po světě na palubě známých aerolinek ze Spojených Arabských Emirátů. Chcete vědět, co taková práce skutečně obnáší a jaké to je mít neustále hlavu i tělo v oblacích? :-)

 • Muzeum nezávislosti1500.jpg

  Kolumbie – kráska se špatnou pověstí?

  Tentokrát vás zavedu do země Jižní Ameriky, kde jsem strávil pár dnů. Tou zemí je Kolumbie. Když jsem se zmínil o tom, že chci navštívit Kolumbii, mnoho lidí si ťukalo na hlavu, a to nepokrytě i přede mnou, a zbytek si na čelo ťukal za mými zády. Kolumbii si stále představujeme jako nebezpečnou zemi, kde bojují vládní jednotky s levičáckými povstaleckými skupinami, popř. s drogovými kartely. Ale je Kolumbie v našich představách takto vykreslená oprávněně?

 • bezpečné cestování.jpg

  Kam je (ne)bezpečné cestovat

  Mnoho z vás nenechávají chladnými zprávy o nebezpečí ve světě, především pak v podobě teroristických útoků. Přesto je stále bezpečné létat na většinu míst, které vás napadají. Abychom vás alespoň trochu zbavili strachu z cestování, připravili jsme pro vás pár tipů, kam nejezdit i kam můžete letět zcela bez obav.

 • vízum.jpg

  Víza, pasy, občanky - co a kam budete potřebovat?

  Jeden článek na téma cestovních dokladů jsme už na blogu měli, ale protože se nás čím dál víc ptáte třeba i na víza, rozhodli jsme se sepsat jeden nový článek. Přečtěte si, do které země budete potřebovat vízum, kde je nutný pas a kam postačí jenom občanský průkaz.