Blog Parkování R7 nejen o cestování

 • 20160120-23 Gatunska zdymadla1500.jpg

  Panama, země mezi dvěma oceány

  V dnešních dnech plní přední stránky tisku zprávy z Panamy. Nebojte se, nepřidám se k aféře Panamské dokumenty, neboť nevlastním žádnou offshore společnost a ani nemám zahraniční konto. Panamu jsem navštívil letos v zimě, neboť má žena si velmi přála vidět velké lodě. Tak mi nezbývalo nic jiného, než jí toto skromné přání splnit.

 • 20110724-41 Parlament 01.JPG

  Šalomounovy ostrovy a bitva o Guadalcanal

  Třebaže název zní bojovně, nebojte se. Dnes vám chci představit hlavní ostrov samostatného státu Šalomounovy ostrovy. Někde je možné se setkat i s označením Šalamounovy ostrovy, ale to je v současné době zastaralé. Guadalcanal je jedním z ostrovů této země ležící ve vodách Tichého oceánu.

 • 10 cviků, které vám pomohou přežít dlouhý let.jpg

  10 cviků, které vám pomohou přežít dlouhý let

  V únoru jsme pro vás sepsali článek, jak se vypořádat v pohodě s dlouhými lety. Část o cvičení vás zaujala, takže vám teď přinášíme článek s tipy, jak se během letu protahovat a zacvičit, abyste předešli možným zdravotním problémům.

 • 12675074_10208704634198328_551947606_o.jpg

  Létání je moje vášeň a splněný sen

  Je mladá, krásná, pochází z Pardubic, jmenuje se Šárka... a je letuška. Téměř každý den cestuje pracovně po světě na palubě známých aerolinek ze Spojených Arabských Emirátů. Chcete vědět, co taková práce skutečně obnáší a jaké to je mít neustále hlavu i tělo v oblacích? :-)

 • Muzeum nezávislosti1500.jpg

  Kolumbie – kráska se špatnou pověstí?

  Tentokrát vás zavedu do země Jižní Ameriky, kde jsem strávil pár dnů. Tou zemí je Kolumbie. Když jsem se zmínil o tom, že chci navštívit Kolumbii, mnoho lidí si ťukalo na hlavu, a to nepokrytě i přede mnou, a zbytek si na čelo ťukal za mými zády. Kolumbii si stále představujeme jako nebezpečnou zemi, kde bojují vládní jednotky s levičáckými povstaleckými skupinami, popř. s drogovými kartely. Ale je Kolumbie v našich představách takto vykreslená oprávněně?

 • bezpečné cestování.jpg

  Kam je (ne)bezpečné cestovat

  Mnoho z vás nenechávají chladnými zprávy o nebezpečí ve světě, především pak v podobě teroristických útoků. Přesto je stále bezpečné létat na většinu míst, které vás napadají. Abychom vás alespoň trochu zbavili strachu z cestování, připravili jsme pro vás pár tipů, kam nejezdit i kam můžete letět zcela bez obav.

 • vízum.jpg

  Víza, pasy, občanky - co a kam budete potřebovat?

  Jeden článek na téma cestovních dokladů jsme už na blogu měli, ale protože se nás čím dál víc ptáte třeba i na víza, rozhodli jsme se sepsat jeden nový článek. Přečtěte si, do které země budete potřebovat vízum, kde je nutný pas a kam postačí jenom občanský průkaz.

 • wait-1052487_1920.jpg

  Užitečné rady, jak zvládnout spaní na letišti

  Z pražského letiště na Ruzyni to sami znáte - někteří cestující při čekání na odlet chodí, jiní sedí a někteří spí. A právě spaní na letišti bude tématem dnešního článku, protože se o něj hodně z vás zajímá. Pokud budete mít dlouhé mezipřistání, uvíznete na letišti, nebudete chtít jezdit přenocovat do hotelu nebo si jen budete potřebovat během svých cest odpočinout, vyplatí se znát pár základních rad jak na to.

 • zdraví na exotické dovolené.jpg

  Exotická dovolená - jak ji zvládnout ve zdraví

  Před týdnem jsme vám přiblížili, jak je to v exotických destinacích s bezpečností, dnes se podíváme na zdraví. Co byste měli vědět o zdravotních rizicích, než se tam vydáte, a jak se na ně připravit?

 • delhi-282933_1920.jpg

  Exotická dovolená - bezpečnost na prvním místě

  Dnešní článek věnujeme hlavně těm, kteří míří třeba právě přes zimu do exotických zemí. Někteří z vás se nám totiž svěřují, že jste zatím létali jen po Evropě a chtěli byste letět i dál, ale trochu se bojíte o svou bezpečnost. Pravdou je, že exotika je v mnoha ohledech jiná a je dobré si dávat pozor. Sepsali jsme proto, na co byste se měli připravit.

 • airport-1105980_1920.jpg

  Zrušený a zpožděný let- kompenzace až 600 EUR

  Pokud se nedáte odradit od leteckých společností, které se často vymlouvají, tak skutečně můžete získat kompenzaci v této výši. Čeští cestující si už nedají od leteckých společností všechno líbit a požadují čím dál více kompenzace za problémy v letecké dopravě.

 • fiji-909669_1920.jpg

  Fidži, tichomořská křižovatka

  Tento příspěvek vás zavede doprostřed oceánské spousty vody. Ale nebojte se, třebaže Tichý oceán je největší zemská plocha slané vody, při podrobnější prohlídce mapy objevíte v záplavě modři malé tečky. Ty tečky jsou ostrovy, které se dají rozdělit do třech velkých skupin: Mikronésie, Melanésie a Polynésie. Mezi mikronéské ostrovní státy patří Palau, kam jsem vás už zavedl. Mezi polynéské státy řadíme Tongu, kterou jsem vám již též přiblížil. A z melanéských ostrovů jsem se rozhodl vám přiblížit Fidži.

 • airport-632290_1920.jpg

  Nízkonákladové aerolinky - co byste měli vědět

  Jeden z vašich obvyklých dotazů bývá směřovaný na levné nízkonákladové (lowcost) letecké společnosti, které létají z Prahy. Jaký je rozdíl mezi nimi a těmi klasickými, proč jsou o tolik levnější a kam se s nimi z letiště Václava Havla dá dostat? V dnešním článku vám vše objasníme.

 • ipad-632394_1920.jpg

  Chytré cestovní triky ušetří nejenom čas a peníze

  Ať už se chystáte na dovolenou na některou z evropských pláží nebo třeba do vzdálené exotické destinace, vždy se vyplatí znát alespoň základní cestovatelské triky. Chcete vědět jak výrazně během cest ušetřit čas, peníze i své nervy a užít si opravdovou pohodu?

 • passport-931882_1920.jpg

  Cestovní doklady - co byste měli mít a vědět

  Před odletem se nás často ptáte na různé dotazy kolem cestovních dokladů. Můžu letět na dovolenou jenom s občankou? Potřebuji do některé země vízum? Co když ztratím cestovní pas? Pokud vás před cestou do zahraničí trápí tyto a další podobné otázky, připravili jsme pro vás potřebné odpovědi. Přečtěte si, jak to s cestovními doklady při létání chodí.

 • P6292209.JPG

  Cestování letadlem se psem a dalšími domácími mazlíčky


  Létat do zahraničí se psem nebo jiným domácím mazlíčkem není sice až tak neobvyklé, ale pořád to není zcela běžné. Jestliže uvažujete nad cestování letadlem se zvířetem, protože ho třeba nemáte kam dát, měli byste nejdřív vědět, na co se připravit.

 • letenky1500.jpg

  Kde hledat levné letenky?

  Létání nemusí být vždy drahé. Pokud víte, jak a kde hledat levné letenky, můžete si dopřávat pohodové cestování po Evropě i do exotických míst téměř za pakatel. Chcete vědět, kde levné letenky najdete?